SLIDER

WELCOME!

Tavallista elämää, tyylipohdintoja, kirpputorilöytöjä, hyviä kirjoja, kotimaan matkailua & Tampere-vinkkejä!

Kuvien ja sanojen takana on tamperelainen Piia, ja assistenttina häärää Sulo-cockerspanieli.

Maaliskuun suosikkinilkkurit


Kiirastorstain iltapäivänä alkava pitkän pitkä pääsiäisviikonloppu narsisseineen, pajunkissoineen, suklaamakeisineen, karkkirakeineen, tulppaaneineen, pashoineen ja vähän parempine päivällisineen odottaa jo aivan nurkan takana. Tänä vuonna olen kaikkien kiireiden vuoksi orientoitunut pääsiäiseen niin poikkeuksellisen huonosti, että rairuohokin vasta ujosti pilkistelee mullasta ja ajatukseni ovat vielä aivan muualla - kuten vaikkapa kengissä.

suosikkinilkkurit2

Maaliskuussa varpaani ovat viihtyneet erityisen hyvin näissä Zalandolta bongaamissani nilkkureissa, jotka täyttävät heittämällä kaikki suosikkikenkien kriteerini: oikea materiaali (nahka), mukavat, käytännölliset, helposti yhdisteltävät ja omaan tyyliin passelit. Mitä muuta voisi toivoa?

Näillä kengillä on tepasteltu Sorsapuistossa, käyty arboretumissa kuvausretkillä, poseerattu eduskuntatalon rappusilla, istua tönötetty elokuvissa, seisoskeltu perjantai-iltana ruokakaupan pitkänä kiemurtelevassa kassajonossa, löntystelty Kiasmassa ja kivuttu Pyynikin näkötorniin kaikki kymmenet ja kymmenet portaat. Ja tietysti kipitetty töihin ja takaisin, toisinaan aivan liian myöhään ja toisinaan taas niin, että olohuoneen ikkunan läpi loistaa vielä iltapäivän ihana aurinko.

suosikkinilkkurit3

suosikkinilkkurit4

suosikkinilkkurit5

suosikkinilkkurit6

6 kommenttia

  1. Kivat kuvat, kengät ja ihana sinä:)♥ Eipä sitä tosiaan hyviltä kengiltä muuta voi toivoa:) Kaunista pääsiäisen aikaa♥

    VastaaPoista
    Vastaukset
    1. Voi kiitos kovasti <3 Aurinkoista alkanutta huhtikuuta!

      Poista
  2. Luulen ettei kukaan kiistä noita hyvän jalkineen ominaisuuksia, jotka luettelit. Ja nuo näyttävät jopa kauniilta jaloissasi. Epäilen kyllä, että kaikki kengät näyttävät hyviltä sinun jaloissasi. Ihanaa Pääsiäistä <3

    VastaaPoista
    Vastaukset
    1. Kiitos Kirsti! :) Aivan kaikki kengät eivät kyllä minulle sovi, mutta nämä olivat hyvä löytö. Aurinkoista huhtikuun alkua <3

      Poista
  3. Hei tulin pistäytymänn ja löysin kivan blogin täältä. Terkuin Katja, paleredrose.blogspot.fi

    VastaaPoista
    Vastaukset
    1. Voi kiitos Katja, kiva kun eksyit tänne! :)

      Poista

© La La Lilja • Theme by Maira G.